Heavy Duty Cylindrical Roller Bearing Full Complement U35-11 U35-11CG42
Guangzhou Zhonglu Automobile Bearing Co., LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : QRL
Model Number : U35-11CG42
Certification : CE/ISO14001/TS 16949
Place of Origin : CHINA
Price : Negotiable
Payment Terms : L/C, D/A, D/P
Supply Ability : 1000
Delivery Time : 8-14 Working
Packaging Details : Carton/woven bag
Type : Cylindrical Roller Bearing
Innerring : 35x90x23MM
Number of row : U35-11CG42
Weight : 1.812 kg/pcs
Stock : 399
Brand : Neutral/ packing
Contact Now
U35-11CG42 Heavy Duty Cylindrical Roller Bearing U35-11 Full Complement Roller Bearing
Cylindrical Roller Bearing Specification
Bearing Model U35-11CG42
Description Auto Bearing
Dimensions 35x90x23MM
d 35 mm
D 90 mm
B 23 mm